jogena  cittasya  padena  vaćammalam  śarirasya  ća  vaidyakenayopakarottam  pravaram  muninampatańjalim  pranjaliranato'smiabahu  purusakaramśankha  ćakrasi  dharinamsahasra  śirasam  śvetampranamami  patanjalim​

Złóżmy pokłon najszlachetniejszemu z mędrców Patańdżalemu,który obdarzył nas jogą dla spokoju i świętości umysłu,gramatyką dla jasności i czystości mowyoraz medycyną dla doskonałego zdrowia.

Oddajmy cześć Patańdżalemu, wcieleniu Adiśeszy,którego górna część ciała ma kształt człowieczy,dzierżącemu w dłoniach czakrę i konchę,z głową ukoronowaną tysiącgłową kobrą.

Hymn do Guru (pierwsza zwrotka)

Gurur Brahma Gurur Vishnu,Gurur Devo Mahesh Varah.Guru Shakshat Para Brahma,Tasmai Shri Guruve Namah.

Guru jest doprawdy jak Brahma, Guru jest doprawdy jak WisznuGuru jest doprawdy jak Siva, Guru jest naprawdę NajwyższymJemu oddaję pokłon

Modlitwa nauczyciela i ucznia

​OM  SAHANA  VAVATUSAHANA  BHUNATTUSAHA  VIRYAM  KARAWAVAHAITEJASVINAVADITAMASTUMA  VIDVISHAVAHAIOM  SHANTI  SHANTI  SHANTI​

Niech Potężny ochroni nas oboje, nauczyciela i ucznia. Niech topozwoli nam obojgu cieszyć się błogosławieństwem wolności. Niech topozwoli poznać nam prawdziwe znaczenie świętych pism. Niech sprawi, bynasze uczenie się było doskonałe i aby nie wdarła się pomiędzy nasnienawiść.

Gayatri

oṃ bhūr bhuva svaḥtát savitúr váreṅyaṃbhárgo devásya dhīmahidhíyo yó naḥ pracodáyāt

Oddajemy cześc (Varenyam) najwyższemu, niepojętemu, Boskiemu Bytowi (Tat), a także twórczej, życiodajnej sile przejawiającej się w słońcu (Savitur).Medytujemy (Dhimahi) na promiennym (Bhargo) Świetle (Devasya) Boga, które unicestwia wszelką ciemność, niewiedzę i wady. O Boże, prosimy Cię usilnie (Yonah Prachodayat), by Twoje światło zachciało rozjaśnić nasz umysł. (Dhi).

Mantra GAYATRI jest bardzo silną mantrą wedyjską pochodzącą sprzed wielu tysięcy lat. Służy ona od likwidowania negatywnej karmy. Chroni, oczyszcza (również pożywienie) i prowadzi do oświecenia. 

Tryambakam

tri-ambakam  yajāmahe sugandhim  puṣṭi-vardhanamurvārukam  iva bandhanāt  mtyos mukṣīya mā amṛtāt

Oddaję cześć trójokiemu Sivie, rozsiewającemu cudowną woń , obdarzającego dobrobytem. Temu, który uwalnia nas od śmierci, a prowadzi ku nieśmiertelności jak ogórek uwolniony od pnącza.

KONRAD KOCOT

CIRANTAR – Konrad Kocot
ul Kampinos 5
32-031 Włosań

Polityka Prywatności
Regulamin Serwisu
Ogólne Warunki Uczestnictwa

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.